23 Aralık 2019 Pazartesi

Megaman 11 Türkçe Çeviri Çalışması [YAYIMLANDI]

Çeviri Yüzdesi: %100


1987’den bugüne kadar birçok maceraya yelken açan Mega Man, 30 yıl sonra Mega Man 11 ismiyle tekrar bizlerle.

Oyun Hakkında
Hikayemiz Dr. Wily ve Dr. Light’ın “Double Gear” teknolojini başlatmasıyla gelişen olayları konu alıyor. Kötü bilim adamı Dr. Wily, barışçıl robot topluluğuna saldırmak için önemli bir araştırmayı tamamlama peşindedir. Double Gear araştırması da robotların yeteneklerini önemli derecede arttırır ancak tehlikeli olması nedeniyle durdurulur. Doğal olarak Dr. Wily ve Dr. Light arasında çatışma yaşanır. Double Gear sistem teknolojini bitiren Dr. Wily, bir de üzerine Dr. Light’ın sekiz robotunu da çalar ve Dünya’yı fethetme planlarını hayata geçirir. Durumu tersine çevirmek adına Dr. Light, Dr. Wily’nin gençken yarattığı protatipe yeni yetenekler katarak istemeyerek de olsa Double Gear sistemini Mega Man’e yükler.*
Oynanış kısmında bizi bekleyen 4 farklı zorluk seviyesi var. Newcomer, daha önce hiç Mega Man oyunu oynamayanlar için. Casual, Mega Man’i sevip bir süredir seriden uzak kalanlar için. Normal, mavi kahramanımızı bir süredir tanıyan ve zorluğu sevenler için. Son olarak ise superhero, platform kısmında ve özellikle boss savaşlarında oyuncuları ciddi anlamda sıkıntıya sokabilecek zorluklardan. Capcom, bu noktada her oyuncunun damak tadına uygun tatlılar hazırlamaktan geri kalmamış. Ne de olsa yıllardır beklettiği kitleyi bir noktada doyurmak zorunda. Kişisel olarak platform oyunlarına hakimseniz veya Mega Man serilerinden en az 3-5 tanesini oynadıysanız, normal ve üzeri zorluk seviyelerini seçmenizi öneririz.* (*ALINTI)
Çeviri Ekibi
PROJE YÖNETİCİSİ
Hasan H BAY - Scotfold

ÇEVİRMEN:
Hasan H. BAY

TEST
Hasan H BAY - Scotfold
Mertcan Taşçinten - Yaerveth

TEKNİK YARDIM

ISKA

Oyun İçi GörüntülerArkadaşlar, yamada karakter sınırlaması olduğu için, tüm satırları tek tek düzenlemek zorunda kaldım. 3-4 kere test etmek zorunda kaldık yani. Ancak halen daha kimi yerlerde problem çıkmakta (satırın gözükmemesi, bazı Türkçe karakterlerin gözükmemesi gibi). Bu hataların üzerine çok çalıştığımız ve bir çözüm bulamadığımız için bu şekilde yayımlıyoruz, oynanışa ve hikaye akışını etkilemiyor bu hatalar. İyi eğlenceler.

Google Drive

Bizi takipte kalın!

2 yorum: